O nas

Poznaj projekt Nowonajedzone, jego misję oraz autorkę.

To nasza historia

Nowonajedzone, to inicjatywa społeczna stworzona przez Marię Pruszyńską. Rozpoczęło się od założenia portalu: www.nowonajedzone.pl Wierzę, że stworzenie przyjaznej społeczności wspierających się kobiet pomoże w procesie wychodzenia z zaburzeń odżywiania. Kiedy byłam chora nie było wokół osób, które by rozumiały. Przyjaciele i rodzina starali się pomóc, ale instytucje pozostawiły samej sobie. Siła i determinacja sprawiły jednak, że jestem tutaj. Z czasem do zespołu Nowonajedzonych dołączyły kolejne, inspirujące osoby. Jak chcemy Ci pomóc?

Działania online

Jesteśmy z Tobą w sieci. Na naszej stronie publikujemy autorskie treści dotyczące naszych doświadczeń z anoreksją i kompulsywnym objadaniem się. Pochylamy się nad tym skąd biorą się te zaburzenia, jak je rozpoznać, jak się z nimi zmagać, a także jakiego wsparcia udzielić osobie chorej. Nowonajedzone to my, wszystkie chore kobiety, które nie wierzyły, że ich historia się liczy. Dla nas każda z nich ma znaczenie. Dlatego na stronie publikujemy Wasze historie, aby pokazać, czym naprawdę są zaburzenia odżywiania. Działamy także na Facebooku, gdzie znajduje się nasz fanpage oraz zamknięta grupa. Nie jesteś sama. Walczymy razem z Tobą.

Działania offline

Jesteśmy z Tobą w Krakowie. Już od października rusza pierwsza grupa wsparcia dla kobiet z zaburzeniami odżywiania organizowana przez Nowonajedzone. Cykliczne spotkania prowadzone przez psychodietetyka wspomogą terapię indywidualną. Pozyskałyśmy fundusze na prowadzenie naszej grupy, dzięki czemu udział w spotkaniach będzie darmowy. Jeśli chcesz poczuć wsparcie i obecność innych kobiet w podobnej sytuacji, usłyszeć ich historie i zmotywować się do działania, odkrywania siebie, tworzenia swojego świata na nowo, to zgłoś się do pierwszej takiej grupy w Krakowie. Walcz razem z nami.