single

10 najlepszych trendów fitness na 2016 rok

Chcesz uporządkować swój program utraty wagi lub wzmocnienia przed Nowym Rokiem? Niech prognoza trendów fitness na 2016 rok przygotowana przez American College of Sports Medicine będzie dla Ciebie wskazówką.

Chociaż nie musisz ślepo podążać za nią, lista może poprowadzić Cię na zdrowszą ścieżkę.

Wyniki, opublikowane w listopadowo-grudniowym wydaniu magazynu ACSM's Health & Fitness Journal, pokazują, że najważniejszym trendem w ćwiczeniach na 2016 rok będzie technologia wearable.

    Wearable Tech:Korzystanie z fitness trackerów, smartwatchów, monitorów tętna i urządzeń śledzących GPS zyskało na popularności w ostatnich miesiącach. Wearable tech zapewnia sportowcom i osobom zorientowanym na cel natychmiastową informację zwrotną i daje im możliwość śledzenia postępów fitness.Body Weight Training:Ta forma treningu siłowego wykorzystuje minimalny sprzęt, co czyni go bardziej przystępnym.High-Intensity Interval Training:HIIT obejmuje krótkie wybuchy aktywności, po których następuje krótki okres odpoczynku lub regeneracji. Te programy ćwiczeń są zazwyczaj wykonywane w czasie krótszym niż 30 minut.Trening siłowy:Trening siłowy pozostaje w centrum zainteresowania większości siłowni. Jest to niezbędny składnik kompletnego programu ćwiczeń dla wszystkich grup wiekowych i obu płci.Wykształconych i doświadczonych specjalistów fitness: Z dużą liczbą organizacji oferujących zdrowie i fitness certyfikaty, ważne jest, że fitness buffs wybrać specjalistów certyfikowanych przez akredytowanych programów.Personal Training: Co było kiedyś postrzegane jako feler aktorów i gwiazd sportu jest teraz postrzegane jako konieczność przez fitness świadomych folks. Dużo więcej osób decyduje się teraz na osobistych trenerów, aby zapewnić, że pozostają zmotywowani i na ścieżce fitness.Functional Fitness:Ten trend obejmuje wykorzystanie treningu siłowego w celu poprawy równowagi i łatwość codziennego życia. Funkcjonalny fitness i specjalne programy fitness dla starszych dorosłych są ściśle powiązane.Fitness Programy dla starszych dorosłych:Starzenie się wyżu demograficznego mają więcej pieniędzy uznaniowych niż ich młodsi odpowiednicy, dlatego wielu specjalistów fitness i organizacji są tworzenie specjalnych programów fitness dla starszych dorosłych.Ćwiczenia i utrata masy ciała:Zdrowia i fitness specjalistów, którzy zapewniają programy odchudzania są coraz częściej włączając regularne ćwiczenia i ograniczenia kaloryczne dla lepszej kontroli wagi w swoich klientów.Joga:Korzyści z jogi wykraczają poza poprawę elastyczności. Badania wykazały, że daleko od bycia prostym systemem, złożoność jogi i jej wielu asan może trzymać nas z dala od głównych dolegliwości zdrowotnych i problemów. Niezależnie od tego, co wybierzesz - Power Yogę, Bikram, Ashtangę, Vinyasę czy Kundalini - opłaca się wejść na matę.
Tags: Trening z ciężarem ciała ćwiczeniafunkcjonalnetrening interwałowy o wysokiej intensywnościutrata wagijoga