single

Jak wybrać wspaniałe miejsce na imprezę z cateringiem

Istnieje wiele decyzji, które idą do planowania imprezy cateringowej - zwłaszcza jeśli jest to coś o dużym znaczeniu osobistym lub zawodowym, jak przyjęcie weselne lub spotkanie firmowe. Wybór menu, prezentacja i wystrój są ważne. Istotnym szczegółem jest również styl obsługi - obsługa przy stole lub w formie bufetu. W przypadku tak ważnego wydarzenia, dopilnowanie szczegółów robi różnicę.

Jest jednak jeden ogromny szczegół, którego jeszcze nie poruszyliśmy - czy domyślasz się, co to jest? Zgadza się - miejsce imprezy. Może to być pierwsza rzecz, którą się zajmiecie, a może nie. Czasami miejsce, którego bardzo pragniesz, jest po prostu niedostępne w danym terminie i jesteś w trudnej sytuacji, gdy musisz wybrać spośród alternatyw, które nie inspirują Cię w ten sam sposób. Czasami wybieracie spośród dwóch lub trzech miejsc, z których każde jest wyjątkowe i inspirujące na swój sposób. Być może jesteś nawet w sytuacji, w której nie wiesz od czego zacząć, a perspektywa poszukiwania i wyboru miejsca wydaje się zniechęcająca.

Jak więc wybrać wspaniałe miejsce na kolejną imprezę z cateringiem?

Jedną z rzeczy, która powinna być wysoko na liście jest wygoda lokalizacji dla Twoich gości. Wybieranie miejsca, które dla większości gości znajduje się na uboczu i wymaga długiej jazdy, niekoniecznie jest najlepszym podejściem. Parking, budowa dróg, a nawet transport publiczny mogą być ważnymi czynnikami. Po wybraniu miejsca nie zaszkodzi podać gościom szczegółowych informacji na temat szacowanego czasu dojazdu i tras, aby pomóc im uniknąć spóźnienia.

Pojemność lokalu jest również czymś ważnym do rozważenia. Z pewnością nie chcesz miejsca, które jest zbyt małe dla Twojej listy gości, lub miejsca, które nie zapewnia zbyt wiele miejsca dla Twoich gości, aby mogli się poruszać. Podobnie, miejsce, które jest zaprojektowane dla wydarzeń znacznie większych niż twoje własne, również nie musi być najlepszym wyborem.

Poświęćmy teraz chwilę na zastanowienie się nad udogodnieniami w lokalu. W zależności od programu gastronomicznego, Twoja profesjonalna firma cateringowa może potrzebować dostępu do zaplecza kuchennego. W niektórych przypadkach będziesz wynajmować profesjonalną firmę cateringową do obsługi imprezy, a w zależności od menu, firma cateringowa może, ale nie musi korzystać z udogodnień kuchennych na miejscu.

Co z siedzeniami, stołami, pościelą, a nawet połączeniami audio-wizualnymi? Niektóre lokale gastronomiczne zapewniają je, a niektóre nie. W zależności od specyficznych potrzeb Twojego wydarzenia, możesz lub nie musisz zatrudnić osobę trzecią do pokrycia tych szczegółów.

Układ i "czuć" miejsce są ogromnie ważne, a te oczywiście będą czynniki w swojej decyzji, jak również. Aby znaleźć najlepsze miejsce na imprezę, trzeba trochę poszukać. Rozmowa z renomowanym cateringiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy nad wydarzeniami może być czasem skrótem, aby dowiedzieć się o różnych miejscach i wyzerować najlepsze rozwiązanie.