single

Vaneeta Sequeira Mehta zrzuca zbędne kilogramy i zmienia siebie

Przeczytaj o tym, jak Vaneeta pozbyła się swojej dziecięcej wagi, tracąc 8,8 kg w ciągu 5 i pół miesiąca.

Wysoka i o dużej posturze Vaneeta Sequeira Mehta zawsze była cięższa. Ale po urodzeniu dziecka w 2007 roku, przybrała na wadze całkiem sporo. "W ciągu ostatnich dziewięciu lat próbowałam sama zrzucić zbędne kilogramy, głównie poprzez ćwiczenia i zmianę diety, ale nie zauważyłam żadnych zmian. Traciłam kilka kilogramów, a potem w mgnieniu oka przybierałam je z powrotem" - mówi Vaneeta, mieszkająca w Bombaju menedżerka ds. marketingu w firmie produkującej perfumy.

Podczas corocznych badań zdrowotnych organizowanych przez jej firmę, Vaneeta zdała sobie sprawę, że waży 98 kg i jest zagrożona cukrzycą. "Fakt, że mam dopiero 39 lat i mogę zachorować na poważną chorobę, był dla mnie sygnałem alarmowym. Zwłaszcza po tym, jak lekarz ostrzegł mnie przed utratą wagi dziecka" - wspomina. Ale dopiero sześć miesięcy później, w czerwcu 2016 roku, Vaneeta w końcu wzięła się w garść, wyłącznie z powodu utraty wagi przez jej szwagierkę. "Wyjaśniła mi koncepcję liczenia kalorii. Zaczęłam szukać w sieci narzędzia, które pomogłoby mi śledzić liczenie kalorii dla indyjskich potraw i tak trafiłam na HealthifyMe" - opowiada Vaneeta.

"Nigdy nie byłam u dietetyka, a większość znanych mi osób, które skorzystały z profesjonalnej pomocy, odzyskały utraconą wagę po kilku sesjach. Byłam więc trochę sceptycznie nastawiona do tego, czy to zadziała" - mówi Vaneeta, która początkowo wahała się, czy korzystać z aplikacji mobilnej. Siedmiodniowy bezpłatny okres próbny z HealthifyMe i konsultacja z dietetykiem Kamalą Somasundaram przekonały ją, że trafiła na coś solidnego. "Zawsze zastanawiałam się, dlaczego nie chudłam, mimo że tak dużo ćwiczyłam. Jadłam to, na co miałam ochotę, myśląc, że spalę to podczas ćwiczeń. Potem nastąpiła faza, w której nie jadłam wcale lub jadłam bardzo mało węglowodanów. Kamala była pierwszą osobą, która wyjaśniła mi, jak ważne jest stosowanie zrównoważonej diety, aby schudnąć" - mówi Vaneeta, która zdecydowała się na płatny plan doradztwa dietetycznego. "Wiedziałam, że nie uda mi się schudnąć po tygodniu darmowych porad. Poza tym, nie miałam nic do stracenia, z wyjątkiem wagi dziecka!".

'Porady dietetyczne, które otrzymałam od Kamali, pomogły przyspieszyć mój metabolizm i zmniejszyć zatrzymywanie wody w organizmie'.

Pracując z istniejącą dietą Vaneety, dietetyk Kamala zaleciła pewne modyfikacje. Na początek, zwiększyła spożycie błonnika i białka przez Vaneetę. "Jestem wegetarianką, która od czasu do czasu je produkty niewegetariańskie, więc Kamala zaleciła mi stosowanie odżywki białkowej oraz włączenie do codziennej diety pokarmów bogatych w białko, takich jak maślanka i twaróg" - mówi Vaneeta, która zaczęła również jeść sałatkę do każdego posiłku.

Choć zawsze stosowała zdrową dietę, Vaneeta przyznaje, że miała słabość do smażonych potraw i niezdrowych przekąsek. "Pod kierunkiem Kamali zaczęłam jeść owoce jako przekąskę. Zamieniłam też inne zdrowe produkty, na przykład płatki owsiane na śniadanie na płatki kukurydziane, a quinoa lub brązowy ryż na biały. Zamiast pszenicy jem proso" - mówi. Sałatka lub miska jogurtu do każdego posiłku stały się teraz częścią jej reżimu. Zawsze jadła pięć posiłków dziennie, dopiero teraz zmienił się rodzaj jedzenia. "Nie wydaje mi się, żebym wcześniej jadła za dużo, ale mój metabolizm był bardzo słaby. Miałam też ogromny problem z zatrzymywaniem wody w organizmie. Ale wskazówki, które otrzymałam od Kamali, naprawdę pomogły mi zapanować nad tymi problemami" - mówi Vaneeta, która odkryła, że poranne picie wody z cytryną i octu jabłkowego pomaga.

Innym dużym motywatorem dla Vaneety były wyzwania, jakie trenerzy HealthifyMe stawiali klientom, którzy są częścią ich grupowych czatów. "Brałam udział w dwumiesięcznym wyzwaniu związanym z dietą i ćwiczeniami w sierpniu i wrześniu, i to właśnie w tym czasie straciłam maksymalną ilość kilogramów. Konkurs naprawdę mnie pobudził i byłam podekscytowana, że nawet wygrałam nagrodę!" - mówi Vaneeta, która na zmianę wykonuje godzinę ćwiczeń cardio, Zumby i jogi. Wykonuje ten trening co najmniej cztery razy w tygodniu.

'Przez lata walczyłem, aby zejść poniżej 90 kg. Po dołączeniu do HealthifyMe ważę już 87 kg.

Stąpanie po skali i obserwowanie, jak jej waga spada do lat 80-tych, było wielkim zwycięstwem dla Vaneety. "Przez lata walczyłam, aby zejść poniżej 90 kg. Osiągałam go, a następnie odzyskiwałam wagę. Po dołączeniu do HealthifyMe przez sześć miesięcy utrzymywałam wagę 87 kg i udało mi się ją utrzymać" - mówi, przypisując swój sukces Kamali. "Wiele się od niej nauczyłam. Zawsze, gdy miałam jakiś problem, wysyłałam jej wiadomość lub dzwoniłam do niej, a ona dawała mi sugestie, które zawsze działały. Na przykład, pewnego razu czułam, że osiągnęłam plateau. Kiedy rozmawiałam z Kamalą, wyjaśniła mi, że kiedy organizm przyzwyczaja się do diety, przestaje na nią reagować. Poleciła mi przestawienie się z wody cytrynowej na ocet jabłkowy i to była ogromna różnica" - wspomina Vaneeta. Ze swojej strony Kamala mówi, że utrata wagi przez Vaneetę była stopniowa, ale konsekwentna. "Vaneeta jest wyjątkowo zaangażowana w proces odchudzania. Regularnie bierze udział w naszych grupowych wyzwaniach i motywuje innych. Regularnie śledzi swoją wagę i kontaktuje się ze mną, gdy ma jakieś obawy. Za każdym razem, gdy dzielę się z nią radą, ona na pewno się do niej stosuje. Ten poziom poświęcenia jest tym, co doprowadziło ją tak daleko i zaprowadzi ją jeszcze dalej" - mówi Kamala.

Najlepsze w diecie HealthifyMe było to, że wszystkie zalecane zmiany były łatwe do wprowadzenia dla Vaneety, która jednocześnie zajmowała się karierą i wychowywaniem dzieci. "Moim największym problemem był brak samokontroli, zwłaszcza podczas świąt i wesel. Ale w tym czasie czaty grupowe były dla mnie szczególnie motywujące. Uczenie się o tym, jak inni prowadzą zdrowe życie, sprawia, że zadajesz sobie pytanie, jeśli oni mogą to zrobić, dlaczego ja nie mogę" - mówi Vaneeta, która nazywa HealthifyMe również wartością za pieniądze. "To bardzo przystępne cenowo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wygórowane mogą być usługi osobistego dietetyka lub członkostwo w siłowni" - mówi.

Podczas gdy Vaneeta osiągnęła swoją wagę docelową, teraz dąży do utraty kolejnych 10 kg w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. "Celuję w 78 kg" - mówi, dodając, że najlepszą częścią odchudzania jest to, że znów może zmieścić się w swoje stare ubrania. "Wszystkie komplementy, które dostaję od rodziny i przyjaciół są pochlebne. I mogę teraz zmieścić się w ubrania, które nosiłam podczas własnego ślubu, za co dziękuję HealthifyMe" - mówi.

Zainspirowana walką Vaneety o utratę wagi po ciąży? Nasi trenerzy mogą pomóc również Tobie.

Zastrzeżenie: Wyniki mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc w określeniu najlepszego dla Ciebie podejścia do osiągnięcia Twojego celu.

Tagi: dziecko waga plan odchudzaniaVaneeta Sequeira Mehtaweight utrata wagi