single

Pięć sposobów na zmotywowanie się do ćwiczeń

Większość z nas zna korzyści płynące z ćwiczeń i chce pocić się częściej. Ale znalezienie motywacji, aby uczynić fitness częścią codziennej rutyny jest trudnym zadaniem.

Wybieranie się na trening rano lub na długi spacer po południu nie jest łatwe - jest tyle innych rzeczy, które wolałbyś robić. Jak możemy złamać kod konsekwentnego robienia czegoś, co jest dla nas dobre, ale czego mamy tendencję do unikania? Poprzez odpowiednie planowanie i poświęcenie. Motywacja jest zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna, przy czym ta druga działa na długoterminowe przywiązanie.

    Wizualizuj swoje cele. Postaraj się myśleć perspektywicznie. Wyobraź sobie w myślach zdjęcie, na którym jesteś, gdy osiągasz swój cel. Wizualizacje są potężnym narzędziem - pomagają zobaczyć, co chcesz osiągnąć i naprawdę się temu poświęcić. Cele muszą być czymś więcej niż tylko mglistym życzeniem. Daj sobie dopingującą przemowę. To, w co wierzysz, myślisz i mówisz sobie o swojej zdolności do osiągnięcia celów fitness jest niezwykle ważne. To jest to, co dostaje się rozpocząć na ścieżce do fitnessu i zapewnia, że tam pozostać. Dając sobie talk-to również pomaga, jeśli trafiłeś na plateau utraty wagi. Wyznacz cele SMART. Twoje cele powinny być konkretne, mierzalne, osiągalne, realistyczne i określone w czasie. Kiedy tworzysz listę celów SMART, upewnij się, że jesteś w stanie aktywnie wizualizować efekt końcowy z detalami, bez negatywnej autosugestii. Pochwal się swoim sukcesem. Wyrażanie oczekiwanych - i rzeczywistych - osiągnięć poprzez słowa, zdjęcia, obrazy, tablice ogłoszeń i inne tablice wizji jest niezwykle pomocne. Bądź kreatywny i pozwól sobie na emocjonalne delektowanie się swoim oczekiwanym - a z czasem rzeczywistym - sukcesem. Postaw sobie mikrowyzwanie. Każdego dnia stawiaj małe kroki, aby ciągle iść do przodu i osiągać wielkie cele. Dodaj 5 powtórzeń więcej do liczby pompek, dodaj dwie szklanki wody więcej do swojego reżimu picia lub przejdź jedno piętro schodów więcej co drugi dzień. Mikro-wyzwania działają o wiele lepiej niż makro-wyzwania.

W przeszłości zauważyliśmy, że kilka nawyków doprowadziło do znacznego sukcesu naszych klientów. Należą do nich:

    Rejestrowanie treningów i jedzenia tworzy większą odpowiedzialność i zwiększa przyczepność.Bycie na platformie społecznościowej (wsparcie grupowe) tworzy grupę kumpli i sprawia, że uczestnictwo jest bardziej regularne.Posiadanie mentora/eksperta, który prowadzi i motywuje prowadzi do większego skupienia.Wyzwanie grupowe prowadzi do większej inspiracji. Spraw, aby ćwiczenia stały się wysiłkiem grupowym.
Tagi: trening plan treningowy